Naturalne środki czystości zwane także przez nas ekoczyścidłami. Jest to zestaw warsztatów, na których pokazujemy, że ekologiczne sprzątanie może być łatwe i przyjemne. A ponadto ograniczy działanie szkodliwej chemii na nasze zdrowie i środowisko.

Podczas warsztatów podajemy przepisy i instrukcje krok po kroku. Wspólnie robimy ekoczyścidła – uniwersalne pasty do sprzątania, proszki do prania, płyny i odkamieniacze. Wszystkie składniki są odpowiednio dobrane i przetestowane, podamy o nich trochę informacji. Dzięki temu przyszłe decyzje zakupowe osób uczestniczących w warsztatach będą bardziej świadome.

Wykonane czyścidła pakujemy bez użycia plastiku w szkło i papier.


Warsztaty naturalne środki czystości, to po pierwsze ciekawa zabawa i miło spędzony czas na przykład podczas pikników i imprez integracyjnych. Po drugie przystępnie podana wiedza jak samodzielnie robić naturalne środki czystości oraz inspiracja ekologiczna. Po trzecie, to własnoręcznie wykonane produkty. Ponadto możemy przygotować wykład.

Świetnym uzupełnieniem są nasze warsztaty Zapachnimy – naturalne zapachy do domu oraz wSPAniałe kosmetyki, które można ze sobą łączyć lub tworzyć cały cykl.


Fotorelacje z warsztatów:
Eko piknik miejski z Instytutem Kultury Miejskiej, Bieg do źródeł organizowany przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną, Warsztaty w ramach # dla Greenpeace.


Fot. Natalia Zięba / Sara Stima