Zapachnimy – warsztaty eko zapachów do domu

Lubimy kiedy wokół nas roztacza się przyjemny zapach… Może ulubionym jest relaksująca lawenda, a może świeże cytrusy lub rozgrzewający cynamon?

Woreczki. Podczas warsztatów każda osoba stworzy swoją kompozycję w specjalnym woreczku. Uszyjemy je z naturalnych tkanin (bawełny i lnu) dzięki czemu zapach olejków eterycznych będzie lepiej się rozprzestrzeniał. Ponadto dodamy ekologiczny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Dzięki użyciu naturalnych składników woreczki będą pozbawione chemicznych dodatków, przez co bardziej przyjazne dla nas i środowiska.
Takie woreczki świetnie się sprawdzą w różnych pomieszczeniach, a także w szafie czy szufladzie. Zapach i ozdoba w jednym.

Potpourri czyli zapachowa mieszanka suszonych kwiatów i roślin, która jest również ozdobą. Podczas warsztatu wykorzystamy suszone kwiaty, zioła i owoce, a do nadania zapachu użyjemy jedynie naturalnych olejków eterycznych. Mieszanki zapachowe ułożymy w szklanych słoiczkach tworząc własne kompozycje.

Dodatkowo słoiczki oraz woreczki ozdobimy rafią, dratwą i sznurkami z naturalnych włókien.

Odświeżacze powietrza. Świetnie zastąpią chemiczne odświeżacze dając naturalny przyjemny zapach. Mieszanki olejków zapachowych i pochłaniacza nieprzyjemnych zapachów sprawdzą się idealnie w mieszkaniu.


Co dają?
– gotowe, własnoręcznie wykonane potpourri i/lub woreczek zapachowy i/lub odświeżacz powietrza
– naturalny zapach
– edukacja, inspiracja ekologiczna
– ozdobny słoiczek (opcja dodatkowa)

Dla kogo?
dzieci / młodzież / osoby dorosłe / seniorki i seniorzy / międzypokoleniowe / rodzinne / dla firm i instytucji

Jak długo?
zamknięte – 2 godz. / otwarte – czas trwania dowolny

Cykl?
Możliwość zaprojektowania cyklu np. w połączeniu z wyrobem ekologicznych środków czystości i kosmetyków

Jak to wygląda?
Fotorelacje z warsztatów: Instytut Kultury Miejskiej, Eko piknik podczas Biegu do źródeł