Dzień Dziecka obchodzimy w wielu krajach na świecie i związane są z nim ciekawe zwyczaje. Na przykład w Japonii tworzą flagi w kształcie karpia, który jest symbolem siły i zdolności do pokonywania przeszkód.
Dlatego kolorowanka na Dzień Dziecka, którą przygotowałyśmy, to właśnie karp koi. Stworzyłyśmy ją na potrzeby naszych warsztatów Silny karpik, siłą dzieci i dzielimy się z Wami! Rysunek karpia, to także kolorowanka antystresowa przeznaczona nie tylko dla dzieci ;) Pokoloruj karpia, a później możesz go na przykład wyciąć i zrobić z niego flagę.
Antystresowa kolorowana na Dzień Dziecka - POBIERAM!
- Zachęcamy! Wydrukuj kolorowankę na niepotrzebnych kartkach papieru, które są już jednostronnie zadrukowane.
Dzień Dziecka obchodzony jest w Japonii 5 maja. Już kilka tygodni przed tym świętem wszędzie zauważyć można wielkie flagi w kształcie karpia mieniące się żywymi kolorami (to właśnie koi-nobori). Przyozdabia się nimi balkony czy ogródki i dachy domów. Dawniej to święto było dedykowane jedynie chłopcom, a dziewczynki miały swoje święto 3 marca. W roku 1948 Święto Chłopców zostało oficjalnie przemianowane na Święto Dziecka i ustanowione japońskim świętem narodowym.
Święto Dziecka jest dniem, w którym szczególnie podkreśla się potrzebę poszanowania praw dzieci oraz wychowania ich w zdrowiu i szczęściu. Dla dzieci święto to jest również znakomitą okazją do wyrażania swej wdzięczności rodzicom za ich miłość, trud wychowawczy i troskliwą opiekę.
Kolorowanka na Dzień Dziecka, to element naszych warsztatów. Przygotowałyśmy ją w oparciu o tradycyjne zwyczaje japońskiej kultury. Podczas zabawy warsztatowej przekazujemy także wiedzę w formie ciekawostek dla dzieci. Są to nasze autorskie warsztaty łączące rozwój kreatywności, edukację kulturową i fajną zabawę. Staramy się także, by podczas warsztatów nie wytwarzać kolejnych niepotrzebnych odpadów, których nie można poddać recyklingowi.
Możemy poprowadzić je także dla Ciebie, we wskazanym miejscu. Sprawdź Silny karpik, siłą dzieci lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy odpowiednią ofertę.
Skąd się wziął ten zwyczaj?
Japończycy tworzą flagi w kształcie karpia, ponieważ ma to odniesienie w legendzie.
Był sobie karp, który bardzo chciał móc popłynąć w górę Żółtej Rzeki, przeskakując wodospad. Starał się bardzo mocno, ale nie mógł sobie poradzić. Obserwujący go bogowie postanowili zlitował się nad karpiem. Zamienili go więc w silnego smoka, który nie tylko wspiął się na wodospad, ale również poleciał do nieba.
Karp stał się symbolem Święta, ponieważ Japończycy uznają go za rybę o niezwykłej werwie. Rybę tak pełną energii i niespożytej siły, że może płynąć pod prąd nawet szybko płynących strumieni i wodospadów. Właśnie ze względu na niezwykłą determinację tej ryby w pokonywaniu przeszkód, reprezentuje ona odwagę i zdolności osiągania wysoko postawionych celów. Karp jest uważany za symbol najbardziej do tego odpowiedni, gdyż jego życiowa postawa może stanowić zachętę do pokonywania wszelkich trudności i działań, stanowiąc dla nich przykład ambicji, wytrwałości i sposobu osiągania życiowych sukcesów.
Zobacz przykładowe zdjęcia z warsztatów Silny karpik, siłą dzieci.
[mailerlite_form form_id=1]
<
Zostaw Komentarz