W ramach projektu „Siedlce pakują do swojego” na kilku warsztatach zostały uszyte wielorazowe woreczki na zakupy. Następnie zostały przekazane do dzielnicowego warzywniaka gdzie można je wziąć podczas zakupów i oddać przy kolejnej okazji.

Idealne w zastępstwie foliowych reklamówek podczas zakupów. Są wygodne, wytrzymałe i estetyczne. Podczas warsztatów każda osoba uszyła także swoje woreczki w dowolnie wybranej kombinacji ich wielkości.

Dodatkowym eko elementem było wykorzystanie niepotrzebnych już firanek i danie im drugiego życia. Przerabiamy coś co mogłoby trafić do śmietnika, na coś co pomoże nam ograniczać ilość śmieci.


Pakuję do swojego, to nasz projekt innowacji społecznej. Zachęcajamy do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, które można użyć wielokrotnie. Pozwala to na zmniejszenie ilości plastiku używanego podczas zakupów. Kampania społeczna #PakujęDoSwojego pokazuje, że materiałowe woreczki bardzo dobrze zastępują plastikowe reklamówki i inne opakowania. Inspiruje, edukuje i zachęca do pójścia na zakupy ze swoimi woreczkami, torbami czy pojemnikami.