Wracamy do blogowania!

with Brak komentarzy
Po co właściwie jest ten blog? Na poprzedniej wersji strony sprzed roku była sekcja blogowa, ale po zmianach już nie wróciła. Od jakiegoś czasu zbieramy się by ponownie zacząć prowadzić bloga. Co nas ostatecznie do tego skłoniło?

Bodźce do blogowania były różne. Przychodziły z różnych stron i z różnym natężeniem. Czasami trochę milkły, by po jakimś czasie wrócić ze zdwojoną siłą. Niektóre powodowały lekkie zawstydzenie, inne uwierały wewnętrznie. Jednak wszystkie dążyły do tego co właśnie się dzieje! Ruszamy z blogiem i dziękujemy za te bodźce ;)

 

WARSZTATY

Kiedy podczas prowadzonych warsztatów dostaję pytania o bloga zawsze robi mi się trochę głupio… Już dawno miałam się tym zająć! A ostatnio takie pytania pojawiały się dosyć często, więc były istotnym bodźcem. Obiecywałam, że na blogu pojawią się przepisy na naturalne środki do sprzątania czy kosmetyki. Podczas eko warsztatów zawsze były o to prośby. Przy okazji warsztatów kreatywnych prośby o tutoriale i szablony na rzeczy, które robimy np. zakładki do książek. Te rzeczy na pewno się tu pojawią!

 

KOLEŻANKI

Kilka moich koleżanek, którym podpowiadałam czy też inspirowałam do bardziej ekologicznego życia dziwiło się, że nie prowadzę bloga, na którym mogłabym przekazywać wiedzę wielu osobom. Namawiały mnie twierdząc, że jest to potrzebne ;) Minęło już wprawdzie trochę czasu, ale z chęcią wprowadzę na blogu dział eko.

Myślę o eko domu, czyli przepisach na naturalne środki czystości i inspiracje. Także przepisy na eko kosmetyki! Od jakiegoś czasu wprowadzam w życie ideę zero czy less waste – czyli staram się ograniczać ilość produkowanych śmieci. Pomysły i inspiracje do zmniejszania produkowanych odpadów na pewno pojawią się także na blogu.

Inne koleżanki ostatnio pomogły mi na nowo pokochać rośliny, więc jest wielce prawdopodobne, że pojawią też posty roślinne.

Eko tematy rozwijam już w naszej grupie na Facebooku. Sprawdź TU: ekobabki – na luzie o ekologicznym życiu.

 

Lniane woreczki zapachowe

 

WEWNĘTRZNA POTRZEBA

Wprawdzie nie bardzo jestem blogową ekshibicjonistką, ale chcę pokazywać co jest dla mnie i MAMYWENE ważne. Na pewno będzie to kwestia ekologii, ale takiej na luzie, która inspiruje do wprowadzania w życie małych kroczków. Nie jestem radykalistką ;)

Lubię opracowywać warsztaty kreatywne, sprawdzać jak coś wykonać najłatwiej, ale też dawać opcje wyboru. Doświadczeniem w szyciu, klejeniu czy cięciu chcę się dzielić w tutorialach, czyli zrób to sam(a).

Powyższe wiąże się także z tworzeniem bezpłatnych zasobów MAMYWENE, którymi chcemy się dzielić! Będą to między innymi scenariusze warsztatów, grafiki czy szablony. Do wykorzystania w edukacji i rekreacji.

 

PROJEKTY

Robimy naprawdę ciekawe projekty. Powstają przy nich wartościowe zasoby. Jednak do tej pory nie miałyśmy miejsca by o nich pisać. Blog przyjmie dłuższe posty opisowe, zdjęcia oraz filmiki. Wierzymy, że zaciekawią i zainspirują :)

 

Ptak jemiołuszka zrobiona z filcu i szablon

 

Chcemy też dać sobie trochę radości. Z pisania i chwalenia się tym co robimy ;) Bardzo ważne będzie też dla nas gdy będziecie wracać na naszego bloga. Tak jak wracacie na warsztaty. To daje nam ogromnie dużo dobrej energii!

 

Do przeczytania w kolejnym wpisie,
Alicja